Ürünler

Anasayfa/ Ürünler/ Sağlığınız/ Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

YURTDIŞI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI


Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık

Sigortalı’nın karşılaştığı acil olan veya olmayan her türlü sağlık problemi ile ilgili olarak AXA Assistance Medikal Ekibi tarafından bilgi verilir. Doktor, uzman doktor, diş hekimi, hastane, teşhis merkezleri, eczane ve nöbetçi eczane isimleri, adresleri ve telefon numaraları bildirilir.

Ayakta ve Yatarak (Hastanede) Tıbbi Tedavi Teminatı

Sigortalının, seyahati esnasında aniden hastalanması veya yaralanması durumunda, AXA Assistance medikal ekibi tarafından yapılacak değerlendirmeye göre; ayakta tedavi ve hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile, ilgili doktorun yazdığı ilaçların masrafları limitler dahilinde ödenecektir.

Sigortalının Tıbbi Nedenlerle Nakli veya Seyahati

Sigortalının ani hastalığı veya yaralanması ve 24 saat içinde müdahale edilmezse sigortalının hayatını tehlikeye sokacak durumlarda, AXA Assistance sigortalıyı ambulans veya refakatçi doktor ve bir nakil aracıyla uygun olan en yakın tıbbi merkeze veya bir tıbbi merkezden diğerine veya taburcu olduktan sonra Daimi İkametgaha nakli için gerekli tüm giderleri karşılamayı taahhüt eder.

Sigortalı’nın Vefatı Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli

Sigortalı’nın yurt dışında seyahatte iken vefatı durumunda; AXA Assistance, cenazenin daimi ikamet adresine naklinin organizasyonu için tüm gerekli tedbirleri alır ve uluslararası tıbbi şartlara uygun taşıma için gereken tabut ile Türkiye’deki defin yerine naklini üstlenir.

Bütün teminatların toplam bedeli 30.000 Euro’yu geçemez.


SEYAHAT SAĞLIK PLUS

Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık

Sigortalı’nın karşılaştığı acil olan veya olmayan her türlü sağlık problemi ile ilgili olarak bilgi verilir ve acil tıbbi müdahale gerektiği durumlarda tüm organizasyonlar sağlanır.

Ayakta ve Yatarak (Hastanede) Tıbbi Tedavi Teminatı

Sigortalının, seyahati esnasında aniden hastalanması veya yaralanması durumunda, ayakta tedavi ve hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile doktorun yazdığı ilaçların masrafları limitler dahilinde ödenecektir.

Acil Diş Teminatı

Sigortalının yurtdışı seyahati esnasında ortaya çıkabilecek akut diş rahatsızlıklarına ilişkin AXA Assistance gerekli organizasyonu yapacak ve ortaya çıkacak masrafları limit dahilinde üstlenecektir.

Sigortalının Tıbbi Nedenlerle Nakli veya Seyahati

Sigortalının ani hastalığı veya yaralanması ve 24 saat içinde müdahale edilmezse sigortalının hayatını tehlikeye sokacak durumlarda, AXA Assistance sigortalıyı ambulans veya refakatçi doktor ve nakil aracıyla en yakın tıbbi merkeze veya taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakli için gerekli tüm giderleri karşılamayı taahhüt eder.

Sigortalı’nın Vefatı Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli

Sigortalı’nın yurt dışında seyahatte iken vefatı durumunda, cenazenin daimi ikamet adresine naklinin organizasyonu için tüm gerekli tedbirleri alır ve tabut ile Türkiye’deki defin yerine naklini üstlenir

Refakatçi Nakli

Sigortalının, 7 günden fazla hastanede yatması gerektiği durumlarda, bildireceği bir yakınının hastaya refakat edebilmesi için ulaşım gideri AXA Assistance tarafından ödenir.

Refakatçi Yakının Konaklama Giderleri

AXA Assistance, Sigortalının hastanede 7 günden fazla yatması gerektiği durumlarda, bir yakın akrabasının otelde veya refakat edilen hastanede oda/kahvaltı konaklama masraflarını azami 7 gece ile sınırlı olmak kaydı ile öder.

Kişisel Eşyaların İkamesi

Kırılan, kaybolan veya çalınan gözlük, lens, protez ve benzerlerinin ikame edilmesi veya Türkiye’den yollanması AXA Assistance tarafından sağlanır.

Gerekli İlaçların Sevki

Seyahat esnasında, eşdeğeri bulunamayan reçete edilmiş ilaçlar temin edilir, masrafı sigortalı tarafından karşılanır.

Refakat Edilemeyen Çocukların Geri Dönüşü

Sigortalının tıbbi bakımı esnasında seyahat sırasında yanında bulunan, 15 yaş ve altındaki çocukların ülkeye / ikametgaha refakatçi eşliğinde geri dönüşleri ödenir.

Hastaneden Taburcu Oluşu Takiben Otelde Konaklama

Sigortalının yurt dışında hastanede yatışını takiben, sigortalının azami 4* Otelde konaklama masrafları birbirini izleyen azami 7 gece ile sınırlı olmak kaydı ile ödenir.

Tedavi Sonrası İkametgaha Geri Dönüşün Sağlanması

Sigortalının yurtdışındaki tedavisinin bitiminde Türkiye'deki daimi ikametgahına nakli sağlanarak ilgili giderler karşılanır.

Overbooking Nedeniyle Gecikme

Sigortalı yurtdışındayken, tarifeli uçak seferlerinde havayolu şirketinin uçaktaki yerlerden fazla satış yapması sebebi ile Sigortalının seyahate çıkışı 6 saatten fazla gecikirse, poliçe limitleri dahilinde ödeme yapacaktır.

Aktarmalı Uçuşun Kaçırılması/İptali Nedeniyle Gecikme

Tarifeli yurtdışı uçak seferleri, teknik nedenler, doğal afetler, hava koşulları veya veya resmi yetkililer tarafından mücbir sebep olarak belirtilen bir nedenden dolayı geç kalırsa aktarma ile devam etmek mümkün olmaz ise poliçe limitleri dahilinde ödeme yapılacaktır.

Sigortalının Vefatı Halinde, Aile Fertlerinin Dönüşü

Sigortalının yurtdışında vefatı durumunda, ailesinin önceden öngörülmüş imkanlar ile eve dönüşü imkansız ise, AXA Assistance bu kişilerin ikametgahlarına dönüşünü düzenler ve masrafları karşılar.

Sigortalının Yakınının Sağlık Durumunun İzlenmesi

Sigortalının Türkiye’deki bir yakının Bedeni Zarar veya Hastalığı durumunda, yakınının sağlık durumu medikal ekip tarafından takip edilir ve durumundaki değişiklikler sigortalıya bildirilir

Ülkeye Öngörülmeyen Dönüş (1. Derece Akrabasının Vefatı Durumunda)

Sigortalının ikametgahındaki 1. derece akrabasının vefatı nedeniyle ülkeye acil dönmesi gerekiyor ise, Türkiye'ye ekonomi sınıfı tarifeli bir uçuşla geri dönebilmesi için uçak bileti masrafı ödenerek ve uçuş organize edilir.

Acil Mesajların İletilmesi

AXA Assistance kendi müdahele ettiği vakalarda, istenir ise sigortalının ikamet ettiği yerdeki arkadaşları, iş çevresi ve akrabalarıyla karşılıklı olarak acil mesaj alışverişinde bulunmasını sağlar.

İdari Asistans

Seyahat esnasında sigortalının pasaport, giriş vizesi uçak bileti gibi kendisine gerekli olan evraklarını kaybetmesi durumunda, sigortalının müracaatı konusunda kendisine yol göstermesini sağlar.

Bagaj Kaybı veya Hasarı

Yurtdışı tarifeli uçuşlarda “check-in” işleminden geçmiş (IATA) bagajın kaybolması, çalınması veya zarar görmesi halinde poliçe limitleri dahilinde ödeme yapılacaktır.

Kayıp Bagajın Bulunup Ulaştırılması

AXA Assistance, kayıp bagajların bulunması için gereken görüşmelerde ona tavsiyelerde bulunacak veya yardımcı olacaktır. Bagajın bulunması halinde, bagajı daimi İkametgaha veya seyahat için tasarlanan varış yerine gönderecektir.

Hukuki Yardım

Araç kullanımı sırasında geçirilmiş olan trafik kazaları dışında sigortalının başına gelebilecek kazalarda, Avukat ücreti poliçe limitleri dahilinde ödenecektir.

Kefalet İçin Avans Ödeme

Yasal prosedürler ile ilgili gerekli ödemeler ile Trafik kazası neticesinde gözaltına alınan sigortalının serbest kalması için gerekli ödeme yapılması durumunda poliçe limitleri dahilindeki tutar avans olarak sigortalı namına ödenecektir

Kefalet İçin Avans Ödeme

Yasal prosedürler ile ilgili gerekli ödemeler ile Trafik kazası neticesinde gözaltına alınan sigortalının serbest kalması için gerekli ödeme yapılması durumunda poliçe limitleri dahilindeki tutar avans olarak sigortalı namına ödenecektir

Kayak Teminatı ürün kapsamına dahil edilmiştir.

Bütün teminatların toplam bedeli 30.000 Euro’yu geçemez.

Hemen Teklif Al
Yeni ürün ve kampanyalar hakkında bilgilendirilmek istiyorum.
TEKLİF ALIN

Sağlığınızın ne kadar önemli olduğunu düşünün.

Gerisini düşünmeyin! Sağlığım Tamam Sigortası

İletişim Bilgilerimiz

TAHTAKALE CADDESİ MENEKŞE HAN NO:21 KAT: 3 D:39-40 EMİNÖNÜ / FATİH - İSTANBUL

Tel. +90 (212) 526 81 12 (pbx)

E-Bülten Kayıt

Bültenimize abone olarak gelişmelerden habedar olabilirsiniz.